راهنمای خرید بهترین سوهان برقی ناخن

سوهان برقی یکی از اصلی ترین تجهیزات مانیکور و پدیکور ناخن بوده که علاوه سالن های آرایشی در منزل نیز جهت بازسازی، ترمیم و کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی سوهان برقی سوهان کشیدن و صیقل دادن قسمت هایی از ناخن که دارای ناهمواری یا شکستگی است می باشد. نحوه کار دستگاه بدین صورت است که سر دستگاه (قلم دستگاه) متصل به سر سوهان مورد نظر شده و این سر سوهان با توجه به سرعت تنظیمی موتور می چرخد. . بنابراین سوهان برقی یکی از ملزومات یک ناخن کار بوده که بدون آن کار روی ناخن بسیار سخت است.

سوهان برقی استرانگ 210 STRONG
سوهان برقی استرانگ 210 STRONG

آشنایی با انواع سوهان های برقی از نظر کاربرد

سوهان برقی از نظر کابرد و نوع مصرف به دو نوع خانگی و سالنی تقسیم بندی می گردد. در نوع خانگی آن بیشتر برای افراد مبتدی و غیر حرفه ای که آموزش های لازمه را ندیده اند مناسب بوده که برای این افراد خرید سوهان برقی عادی پیشنهاد می گردد.

در نوع حرفه ای سوهان برقی که مختص ناخن کاران حرفه ای و سالن های زیبایی می باشد؛ دستگاه دارای امکانات بیشتری بوده طوریکه با آن بتوان اعمال متنوع تری در پدیکور و مانیکور انجام داد. استفاده از این سوهان برقی بعلت داشتن قابلیت های مختلف و دور موتور بالاتر به افراد مبتدی و کسانی که آموزش های لازم را ندیده اند پیشنهاد نمی شود چون احتمال آسیب رساندن به ناخن ها بسیار زیاد است. این دستگاه ها دارای سرهای مختلفی است که علاوه بر سوهان کشی برای پدیکور و مانیکور نیز استفاده می گردد.

سوهان برقی استرانگ مدل 207
سوهان برقی استرانگ مدل 207

نکاتی که می بایست قبل از خرید سوهان برقی به آنها توجه کرد

1- توجه به سرعت، لرزش حین کار، دقت دستگاه و دور موتور: یکی از ویژگی های سوهان برقی دور موتور آن است. بهتر است از دستگاهی استفاده کنید که دور موتور آن حداقل 20000 دور در دقیقه باشد.
2- داشتن پدال: استفاده از پدال باعث افزایش سرعت و کارایی می گردد.
3- توجه به کابرد دستگاه: قبل از خرید سوهان برقی می بایست تصمیم بگیرید که برای چه کاربردی می خواهید از دستگاه استفاده نمایید، خانگی یا حرفه ای؟ اگر بصورت حرفه ای می خواهید از سوهان برقی استفاده کنید حتما به امکانات آن توجه داشته باشید تا بعد از مدتی مجبور به تعویض آن نگردید.
4- قابلیت تعویض سر سوهان برقی: سوهان برقی می بایست با توجه به نیازهای مختلف قابلیت تعویض سر سوهان را داشته باشد تا بتوانید برا اعمال مختلف سری آن را تعویض نمایید. مثلا تعویض سری برای ترمیم ریشه ناخن، تمیزی زیر ناخن و …
5- میزان قدرت سوهان برقی: هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد، کیفیت آن بالاتر نیز هست. قدرت سوهان برقی بستگی به دورموتور (میزان چرخش در دقیقه) و حالت سری آن دارد. هر چه این پارامتر بیشتر باشد ، کارایی، سرعت و کیفیت کار با آن نیز بالاتر است.
6- طراحی ارگونومیک سوهان برقی: یکی دیگر از مهمترین مواردی که می بایست به آن توجه گرد، احساس راحتی کار با دستگاه است. چون عدم توجه به این مهم در ناخن کاری های طولانی دست خسته که به اصطلاح به آن بددست می گویند. علاوه براین توجه داشته باشید که سرسوهان چرخشی ثابت و کم لرزش داشته باشد تا دست کمتر خسته شود.
7- قابلیت تنظیم سرعت موتور سوهان برقی: هنگام خرید سوهان برقی توجه داشته باشید که بتوان سرعت دستگاه را با توجه به محل مورد نظر سوهان کاری کم یا زیاد کرد تا نتیجه کارتان بهتر باشد. مثلا هنگام کار در کناره های ناخن می بایست از سرعت کمتری استفاده کرد.
8- وزن هندپیس سوهان برقی: علاوه بر ارگونومیک بودن می بایست به وزن هندپیس توجه کرد که در کار طولانی با آن دست خسته نشود.
9- صدا، لرزش و تولید گرمای کمتر: یکی مواردی که می بایست در هنگام خرید به آن توجه کرد اینست که صدا، لرزش و گرمای کمتری در حین کار تولید کند. این کار باعث می شود تا ضمن آرامش و افزایش کیفیت کار، طول عمر قطعات دستگاه نیز بیشتر شود.

سوهان برقی تینا مدل MM-25000
سوهان برقی تینا مدل MM-25000

نحوه تعویض سر سوهان برقی

برای انجام کارهای مختلف سوهان کاری لازم است سرسوهان را تعویض نمایید. ابتدا دستگاه را خاموش کنید سپس دسته سوهان برقی را به سمت خوتان گرفته و قفل روی بدنه دسته را چرخوانده تا سه نظام سر سوهان باز شود. بعد از تعویض سر سوهان دوباره قفل سه نظام را چرخانده تا سه نظام سر سوهان بسته شود.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم یک راهنمای جامع در مورد انتخاب و خرید سوهان برقی برای شما مهیا کرده باشیم. در صورت داشتن هر گونه سئوال یا مشاوره می توانید مطالب خود را از طریق ثبت نظر برای ما راسال نمایید تا ما به شما پاسخ دهیم. در پایان چند نمونه از بهترین و پر فروش ترین سوهان برقی های موجود در بازار ایران را به شما معرفی می کنیم.

سوهان برقی مرسدس مدل 2000
سوهان برقی مرسدس مدل 2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *